Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść

 
 
 
  ID: 5022253

Garb Golińca



 
Garb Golińca położony jest po południowo-zachodniej stronie Grzbietu Zachodniego głównego pasma Gór Bardzkich, pomiędzy Wojborzem a Święckiem i Bierkowicami. Po stronie wschodniej garb oddzielony jest od macierzystego masywu Obniżeniem Łącznej, od strony południowej graniczy z Kotliną Kłodzką, a od strony południowo-zachodniej z Obniżeniem Bożkowa. Budowa i ciekawa struktura geologiczna sprawiły, że w okolicy garbu eksploatowano surowce mineralne. Po działalności kamieniołomów do dziś pozostało ...
Garb Golińca położony jest po południowo-zachodniej stronie Grzbietu Zachodniego głównego pasma Gór Bardzkich, pomiędzy Wojborzem a Święckiem i Bierkowicami. Po stronie wschodniej garb oddzielony jest od macierzystego masywu Obniżeniem Łącznej, od strony południowej graniczy z Kotliną Kłodzką, a od strony południowo-zachodniej z Obniżeniem Bożkowa. Budowa i ciekawa struktura geologiczna sprawiły, że w okolicy garbu eksploatowano surowce mineralne. Po działalności kamieniołomów do dziś pozostało wiele nieczynnych wyrobisk. Garb w przeszłości był znaną okolicą, dzisiaj jest zapomniany – nie prowadzi tu żaden szlak turystyczny.
Król Prus Fryderyka Wilhelm II przejeżdżał przez Garb Golińca, udając się do Twierdzy Srebrnogórskiej. Zainteresował się wówczas strategicznym położeniem okolicy i kazał nad Łączną zbudować umocnienie fortyfikacyjne „Czerwony Szaniec”. Za Wikipedią.
Pokaż więcej Pokaż mniej
 

  • Data: 2014-10-21
    komentarze: 0
    Widok na Bożków i okolice.
  • Data: 2014-10-21
    komentarze: 0
    Widok na Bożków i okolice.

Garb Golińca na innych fotografiach
  • 2014
  • 2014